Burak Akkul'un eşinden açıklama! Sağlık durumları nasıl?

Burak+Akkul%E2%80%99un+e%C5%9Finden+a%C3%A7%C4%B1klama%21;+Sa%C4%9Fl%C4%B1k+durumlar%C4%B1+nas%C4%B1l?
ABONE OL

Burak Akkul'un eşi Seda Akkul eşi ve kendisinin sağlık durumu hakkında açıklamalar yaptı ve yurtdışında olmalarını eleştiren yorumlara cevap verdi.

 
 
teve2 ekranlarında yayınlanan 'Çok Gezenti' programının koronavirüs tedavisi gören sunucusu Burak Akkul'un eşi Seda Akkul, Twiitter hesabından yaptığı açıklama ile sağlık durumları hakkında açıklamada bulundu.
 
Çok Gezenti programında birlikte sunuculuk yapan çiftin sağlık durumları hakkındaki açıklamaları geçtiğimiz günlerde Seda Akkul'un abisi Hüseyin Arslan yapmıştı. Arslan'ın açıklamalarının ardından bir açıklama da Seda Akkul'dan geldi.
 
Kendisinin de koronavirüs testlerinin poiztif çıktığını ve tedavi gördüğünü belirten Seda Akkul, geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılan eşinin sağlık durumu hakkında; "Burak yoğun bakımda stabil. Daha iyi olması için duanıza, iyi dileklerinize ihtiyacı var.  Doktorlar onunla çok iyi ilgileniyor. Lütfen Burak için kötü bir şey düşünmeyin yazmayın. Lütfen dua  edin. Burak iyi olacak. Ülkemiz iyi olacak. Dünya iyi olacak. İnanıyorum, inanmak istiyorum" açıklamasını yaptı.
 
Seda Akkul, yurtdışında bulundukları için koronavirüsün Türkiye'ye gelmesinde payları olmakla ilgili yorumlara da cevap vererek, Londra'da bulundukları zaman Çin, İtalya ve İran haricinde bir ülkeye seyahat konusunda bir uyarı olmadığını ve
Burak Akkul'un o zaman yayına girmesi planlanan yeni bölüm sorumluluğu ile haraket ettiğini ifade etti.
 
Koronavirüs haberleri yoğunlaşınca çekimi iptal edip, eldiven ve maske takarak Türkiye'ye döndüklerini ve izole bir şekilde evlerinde kaldıklarını belirten Seda Akkul, Burak Akkul'un tonsilit sebebiyle tedavi gördüğünü ve Türkiye'ye döndükten sonra şikayetlerinin arttığını anlattı.
 
Sosyal medyadaki yorumların kendilerine iyi gelmediğini söyleyen Seda Akkul, eşinin yoğun bakıma kaldırılmadan önce çok yıprandığını belirtti ve takipçilerinden eşi için dua etmelerini istedi.
 
Seda Akkul'un açıklamaları şu şekilde:
 
Burak yoğun bakımda stabil. Daha iyi olması için duanıza, iyi dileklerinize ihtiyacı var.  Doktorlar onunla çok iyi ilgileniyor. Ben karantinada hastanede tedavi altındayım. Burak’ın doktoru ile ilgili haberler de yanlış. Dr. Bey gerekli önlemleri almıştı ve zaten korona negatif çıktı, görevine dönebildi. Burak ve tüm hastalar için çabalıyor. Ben ‘fiziken’ kötü değilim.Korona pozitif tedavisi oluyorum. Sosyal medyaya hiç  bakmamaya çalışıyorum, çünkü iyi gelmiyor. Burak’a da iyi gelmedi ve yoğun bakıma alınmadan önce çok yıprandı. Telefonlara cevap vermek mesaj cevaplamak pek mümkün değil. İlaçların da etkisiyle hem uyku halindeyim hem de telefon çalması endişelendiriyor beni.
 
Sadece sizden dua, iyi dilek, enerji, hanginiz nasıl iyi hissedeceğine inanıyorsanız; Burak için istiyorum, bunların Burak’a iyi geleceğini  ve çabucak iyileşeceğine inanıyorum, inanmak istiyorum.
 
Bir şey daha var, ‘lütfen ülkeye korona getirdiniz’ yazmaktan vaz geçin. Buna inanmıyorum, Burak için kötü düşünmeyin. Burak tonsilit sebebi ile tedavi oluyordu. Ben ailemin yanına gittiğimde Korona haberleri henüz Çin ve İtalya ile sınırlı idi. Ülkemizde hiç vaka haberi yoktu ve Londra’da da henüz tek bir vaka açıklanmış iyileştiği bildirilmişti. Çin, İtalya ve İran dışında ülkelere seyahat etmememiz için bir açıklama, uyarı yoktu. Burak yanıma geldiğinde bu hafta yayına girmesi gereken ‘yeni bölüm sorumlululuğu’ ile hareket ediyordu. Çünkü dünyada haberler henüz bu halde değildi ve Burak gelmeden önce doktora gitmiş, tonsilit teşhisi ile ilaç kullanıyordu. Londraya geldiği 3. Gün öksürüğü arttı orada bağlı olduğumuz sağlık kurumuna başvurduk. Tüm belirtileri anlattık ve ‘risk taşımadığı’  iletildiği için mevcut tedavisine devam etti.
 
Korona haberleri yoğunlaşınca çekimi iptal edip ‘risk altında olmadığımız’ söylendiği halde maske-eldiven gibi önlemler alıp İstanbul’a döndük. Döner dönmez evimize en yakın özel hastaneye başvurduk ve yine tonsilit teşhisi ile eve gönderildik. biz yine de izole olduk kimseyle görüşmedik, dışarı çıkmadık’ iki gün içinde ateşi çok yükselince aynı hastanenin önerisi ile Kartal eğitim araştırmaya geldik ve ivedilikle karantinaya alındı. Sonraki süreci zaten biliyorsunuz.
 
Lütfen Burak için kötü bir şey düşünmeyin yazmayın. Lütfen dua  edin. Burak iyi olacak. Ülkemiz iyi olacak. Dünya iyi olacak. İnanıyorum, inanmak istiyorum.
 
twitter takip