Erdoğan'ın prompterı sosyal medyanın diline dolandı

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99%C4%B1n+prompter%C4%B1+sosyal+medyan%C4%B1n+diline+doland%C4%B1
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlarken prompter kullandı. Söz konusu uygulama başta siyasiler olmak üzere sosyal medya kullanıcıları tarafından alay konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal D ve CNN TÜRK ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlarken sosyal medya kullanıcıları programda duyulan fısıldama seslerine ve ekrana yansıyan promptera dikkat çekti. Yayın sırasında Erdoğan'ın takıldığı yerlerde kendisine sufle veren fısıldamalar duyuldu. Prompter cihazının gözükmesi ise gazetecilere Erdoğan'a soracağı soruların önceden verildiği iddialarına neden oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Erdoğan'ın konuşması sırasında kendisine fısıldayan sesin duyulduğu bir anın videosunu “Prompterlar, fısıldamalar havada uçuşuyor. Topluma ısrarla bir başarı var havası yansıtılmaya çalışılıyor ancak olmuyor olmuyor" diyerek paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'dan attığı mesajda promter cihazına göndermede bulunarak şöyle dedi: "Erdoğan, bırak “sorulara” vereceğin cevapları, bana edeceğin hakaretleri bile promptera yazdırmak zorunda kalıyorsun. Bir ilçe sular altında, ciddi felaket haberleri peş peşe geliyor ama senin ülkeyi yönetme kapasiten yok. Gazeteci fısıldaması ile söyleşi de gördü ülke sayende..."

Erdoğan'la aynı saatlerde Haber Türk canlı yayınına katılan DEVA lideri Ali Babacan ise program sonunda şu notu paylaştı: "Prompter kullanmadan soruları cevapladığım bir yayını daha geride bıraktık."

twitter takip