Ertuğrul Özkök: Acaba bu mesaj, AKP’de medya ve özgürlükler konusunda yeni bir anlayışın işareti mi?

Ertu%C4%9Frul+%C3%96zk%C3%B6k:+Acaba+bu+mesaj,+AKP%E2%80%99de+medya+ve+%C3%B6zg%C3%BCrl%C3%BCkler+konusunda+yeni+bir+anlay%C4%B1%C5%9F%C4%B1n+i%C5%9Fareti+mi?
ABONE OL

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın Cumhuriyet gazetesinin kuruluşunun 97. yılında gazeteye gönderdiği mesajı köşesine taşıdı.

Özkök, yazısında Bostancı’nın mesajının “Haber ve görüşlerine karşı eleştirel bir gözle baktığım, ancak demokratik bir toplum için varlığını, farklılığını önemli gördüğüm Cumhuriyet gazetesinin 97’nci yaşını kutlarım...” şeklinde olduğunu ifade etti ve yazısına şöyle devam etti:

"İlk bakışta ne var bunda diyebilirsiniz... Şu var... Naci Bostancı AKP Grup Başkanvekili... Ve mesajının o unvanını da yazarak göndermiş. Yani kurumsal bir mesaj bu... Epeydir iktidar yanlısı partiden muhalif bir medyayla gitmiş böyle bir mesaj görmedik. Demokratik bir ülkede yaşayan her siyasetçiden beklenen bir anlayışa sahip bir mesaj bu.

İyimser yanım kendi kendine sordu. Acaba bu AKP’de, medya ve özgürlükler konusunda yeni bir anlayışın işareti mi? Türkiye basın özgürlüğü konusunda bu mesaja hâkim olan anlayış birliğine gelirse, çok önemli bir mesafeyi almış olacak."

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN...

twitter takip