Fatih Altaylı'dan Ertuğrul Özkök'e: Ağaç yaşken eğilir... Sen nasıl eğilmişsen, öyle kalmışsın!

Fatih+Altayl%C4%B1%E2%80%99dan+Ertu%C4%9Frul+%C3%96zk%C3%B6k%E2%80%99e:+A%C4%9Fa%C3%A7+ya%C5%9Fken+e%C4%9Filir...+Sen+nas%C4%B1l+e%C4%9Filmi%C5%9Fsen,+%C3%B6yle+kalm%C4%B1%C5%9Fs%C4%B1n%21;
ABONE OL

haberturk.com.tr köşe yazarı Fatih Altaylı, Ertuğrul Özkök'ten eşine gelen mesajı bugünkü köşesinden paylaştı.

haberturk.com.tr köşe yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna katılmasının ardından Mehmet Cengiz ile yaptığı röportajda ona hak verdiği için eleştirdiği Ertuğrul Özkök’ün eşine mesaj attığını yazdı.

Altaylı, Özkök’e, “Memleket bu halde iken, hepimizin senin gibi, ‘Aman başıma bir şey gelmesin’ diye dün seni hapse attırmak için yazı yazanlarla can ciğer kuzu sarması olmamızı bekleme” diye seslendi.

Altaylı, "Ona karakter denir, yumruk değil" başlıklı bugünkü yazısında, Ertuğrul Özkök’ün eşine, “Fatih daha önce de benim aleyhime yazı yazdı ama bu kez çok ağırıma gitti. Benim menfaat karşılığı yazı yazdığımı iddia etmiş. Böyle bir şey yapmayacağımı en iyi o bilmeli. Üstelik de çok eleştirildiği Tayyip Erdoğan röportajı sonrası ben ona destek vermiştim” mealinde mesaj attığını belirtti.

Önceki yazısında Özkök’ten “aklama paklama yapan” diyerek bahsettiğini bunun sebebinin de Mehmet Cengiz’e “haksızlık yapıldığını” öne sürmesi olduğunu ifade eden Altaylı, şunları kaydetti:

“Ertuğrul Özkök’e bu konuda çok daha ağır bir yazım oldu geçmişte. Hürriyet’teki son günlerinde Milli Piyango ile ilgili suçlamalar olduğunda Milli Piyango Genel Müdürü ile, Rıdvan Dilmen tarafından Turkcell BİP’e yönelik suçlamalar olduğu zaman Turkcell yöneticileri ile yaptığı röportajlar bu işin şahikasıdır. O zaman Laundromat olduğunu yazmıştım.

Ha bir de utanmadan beni ve benim gibi az sayıda gazeteciyi ‘yumrukları sıkılı’ olmakla suçlamışsın. Kendince bizi gereksiz kavgacı, kötü gösterecek. Kendisini ise barışçı, çiçek çocuk. Memleket bu halde iken, hepimizin senin gibi, ‘Aman başıma bir şey gelmesin’ diye dün seni hapse attırmak için yazı yazanlarla can ciğer kuzu sarması olmamızı bekleme. Bazı insanlarda ‘karakter’ diye bir şey var. Sen onu yumruk zannediyorsun. Hatırlarsan, o aklama yazıları bile senin çok korktuğun kovulmanı engellememişti. Ama belli ki, hala ders almamışsın.”

twitter takip