İftiraya maruz kalan Boji'ye yuva aranıyor!

%C4%B0ftiraya+maruz+kalan+Boji%E2%80%99ye+yuva+aran%C4%B1yor%21;
ABONE OL

İBB Sözcüsü Murat Ongun, tramvaya pislediği iftirası atılan Boji için geniş arazili evi olan bir aile arandığını duyurdu.

Önceki gün tramvaya pislediği iddiasıyla hedef alınan ve yapılan incelemeler sonucunda kumpas kurulduğu anlaşılan İstanbul'un sembolü haline gelmiş Boji için yuva aranıyor.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugün 'Açıkhava Tımarhanesi' başlıklı yazısında Boji'ye kurulan kumpası ele aldı. Boji'nin son durumunu sorduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'dan aldığı yanıta yer veren Alçı, "Boji’yi geniş arazisi olan hali vakti yerinde bir eve vermek istiyorlarmış, buradan duyurayım…" diye yazdı.

Ongun, Boji'nin başına bir şey gelmesinden endişe ettiklerini söyleyerek, “Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz” dedi.

Alçı'nın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Öte yandan Ongun’a tüm bu gelişmelerden sonra Boji’nin ne yaptığını da sordum.

Geniş bir alana ihtiyacı olan bir köpekmiş, şimdi böyle bir yerde bakılıyor ve dinleniyormuş. Ongun sokaklara salmaktan endişe ettiklerini söyledi. 'Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz' dedi. O nedenle Boji’yi geniş arazisi olan hali vakti yerinde bir eve vermek istiyorlarmış, buradan duyurayım…"

twitter takip