Işıl Özgentürk'ten açıklama: Ben bölgede dolaşırken gördüğüm her şey yalanmış

I%C5%9F%C4%B1l+%C3%96zgent%C3%BCrk%E2%80%99ten+a%C3%A7%C4%B1klama:+Ben+b%C3%B6lgede+dola%C5%9F%C4%B1rken+g%C3%B6rd%C3%BC%C4%9F%C3%BCm+her+%C5%9Fey+yalanm%C4%B1%C5%9F
ABONE OL

Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk'ün Batmanlı kadınlarla ilgili yazı büyük tepki toplamıştı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, tepki toplayan yazısının ardından Facebook hesabı üzerinden bir mesaj paylaştı.

Özgentürk, Uzman Çavuş Musa Orhan'ın tecavüzüne uğramasının ardından intihar eden İpek Er’den bahsettiği köşe yazısında, Batman’daki genç kızların ya dağa çıkmak ya da kentte görev yapan asker, bürokrat biriyle evlenmek şeklinde iki seçeneği olduğunu; bekaretini kaybetmiş genç kızların da intiharı kurtuluş olarak gördüğünü yazmıştı. Yazı, sosyal medyada tepki uyandırmıştı.

Özgentürk, aldığı tepkilerin ardından ''Bölgede dolaşırken gördüğüm, duyduğum her şey yalanmış'' ifadelerini kullandığı bir yazı paylaştı.

Özgentürk'ün paylaşımı şöyle:

''Tamam anlaşıldı. Batman halkından özür diliyorum. Batman kayyumla idare edilen bir kent değil. HDP orada kaya gibi sağlam. Kentte ve köylerde dağa çıkan hiçbir kız yok. Analar babalar önce kız çocuklarının okumasına önem veriyorlar. Üniversite okumamış genç kız yok. Herkes sevdiğiyle evleniyor. Tecavüz hiç yok. Kadın cinayeti hiç yok. Resmi kayıtlar yalan söylüyor hiç genç kız ve kadın intiharı yok. İnsanların bir eli yağda bir eli balda. İş için büyük kentlere gideni ara ki bulasın. Ben bölgede dolaşırken gördüğüm, duyduğum her şey yalanmış. Yeniden özür diliyorum.''

twitter takip