Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu tutuklandı!

Milletvekilli%C4%9Fi+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCr%C3%BClen+Enis+Berbero%C4%9Flu+tutukland%C4%B1%21;
ABONE OL

Gazetecilik geçmişi olan ve bir dönem Hürriyet'te gelen yayın yönetmenliği de yapan CHP'li Enis Berberoğlu dün milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından tutuklandı.

Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu dün gece saatlerinde gözaltına alınmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirilirken görüntülendi. Enis Berberoğlu İstanbul Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Maltepe L Tipi Cezaevi'ne götürüldü.
 
Yargılandığı davada, "siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan ve bu cezası Yargıtay tarafından onanan Berberoğlu'nun milletvekilliği, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleriyle birlikte düşürülmüştü.
 
EVİNDE GÖZALTINA ALINDI!
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Berberoğlu'nu Bakırköy'deki evinde gözaltına aldı.
 
Emniyetteki işlemleri tamamlanan Enis Berberoğlu, daha sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi.
 
Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu gözaltına alınarak polis eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Polis aracında görüntülenen Berberoğlu'nun polislerle birlikte maske taktığı görüldü.
 
ÇIKARILDIĞI MAHKEME TARAFINDAN TUTUKLANDI!
 
Enis Berberoğlu İstanbul Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Maltepe L Tipi Cezaevi'ne götürüldü.
 
Berberoğlu, TBMM’de aldığı hapis cezası Genel Kurul’da okunup, milletvekilliğinin düşürülmesi kararı alındığında CHP Genel Merkezi’ndeydi. Kararın hemen ardından yaptığı açıklamada Berberoğlu, yakın zamanda cezaevine teslim olarak, kalan 18 aylık cezasını yatacağını söylemişti. Ancak gece saatlerinde gözaltına alındı.
 
Cezaevinden tahliye olduğu dönemde de “bu bir tenefüs” açıklaması yaptığını hatırlatan Berberoğlu, “Dolayısıyla bu karar benim için sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı” ifadelerini kullanmıştı.
twitter takip