Nedeni Süper Kupa paylaşımları mı? NTV, deneyimli spor muhabiriyle yollarını ayırdı!

Nedeni+S%C3%BCper+Kupa+payla%C5%9F%C4%B1mlar%C4%B1+m%C4%B1?+NTV,+deneyimli+spor+muhabiriyle+yollar%C4%B1n%C4%B1+ay%C4%B1rd%C4%B1%21;
ABONE OL

NTV’de flaş bir ayrılık yaşandı. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak iptal edilen Süper Kupa maçı sonrası X hesabı üzerinden paylaşım yapan deneyimli spor muhabiriyle yollar ayrıldı.

NTV’de spor muhabirliği yapan deneyimli gazeteci Övünç Özdem, “Bugün NTV ile yollarımızı ayırdık.” sözleriyle ayrılık kararını X hesabından duyurdu.

Özdem, şunları söyledi:

“Herkese selam. Bugün NTV ile yollarımızı ayırdık. NTV Spor ve ardından NTV’de çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sizlere her zaman doğru haberleri aktardım. Yeniden, başka mecralarda görüşmek üzere.”

SEBEP, SÜPER KUPA PAYLAŞIMLARI MI?

29 Aralık 2023 Cuma günü Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan Süper Kupa finali, "Türkiye Cumhuriyeti’nin sembolleriyle" ilgili tartışmalar sonrası iptal edilmişti.

Takımların maç öncesinde sahaya Atatürk tişörtleriyle ve seremoniden önce sahaya Atatürk'ün sözlerinin yazılı olduğu pankartlarla çıkmak istemesi Suudi yetkililer tarafından kabul görmemiş; Galatasaray ve Fenerbahçe, maçtan önce Atatürk tişörtleriyle sahaya çıkılmasına izin verilmediği için sahaya çıkmayı reddetmişti.

Özden’in, NTV’den ayrılık sebebinin iptal edilen Süper Kupa maçı ile ilgili X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar olduğu öne sürüldü.

İşte Özden’in Süper Kupa ile ilgili yaptığı o paylaşımlar:

twitter takip