RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: ' Eğer Cumhurbaşkanımızın bir talimatı olursa emir telakki ederiz'

RT%C3%BCK+Ba%C5%9Fkan%C4%B1+Ebubekir+%C5%9Eahin:+%E2%80%99+E%C4%9Fer+Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1m%C4%B1z%C4%B1n+bir+talimat%C4%B1+olursa+emir+telakki+ederiz%E2%80%99
ABONE OL

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin online olarak katıldığı bir canlı yayında ana haber bülteni sunucuları için açıklamada bulundu.

Yazar Sevda Noyan'ın canlı yayındaki tehdit içerikli sözleri için "Büyütülecek bir konu değil. Ülke TV'ye uygulanacak bir müeyyide varsa bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum" diyerek tepki çeken ve Ülke TV'nin ceza almayacağını ima eden RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den haber bülteni sunucuları için de bir açıklama geldi.
 
Ebubekir Şahin, ana haber bülteni sunucuları için “Buradan uyarıyorum, normalde kanuna göre yorum yapması mümkün değildi. Gerçekten bu işi iyi yapan arkadaşlarımızın yorumlarını engellemeyelim diye biz de diğerlerininkini engelleme adına karar almıyoruz. Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler. Bunu yapmamamız için lütfen taraflı davranmayın” açıklamasını yaptı.
 
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, şimdiye kadar talimatla karar almadığını ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir talimat gelirse emir yerine geçeceğini söyleyerek, “RTÜK’ün aldığı kararlarla ilgili adresler gösteriliyorsa inanmayın. Ben geldiğim günden beri bana kimse talimat vermedi. Kendi aldığım eğitim, dünya görüşüm ve sorumluluğum çerçevesinde ne yapmam gerektiğini bilen bir insanım. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından talimat ve telkin olmadı ama olursa devletimizin başıdır, onun talimatları ve telkinleri devletin bütün organlarını ilgilendirir. Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz” diye konuştu.
 
twitter takip