Şırnak'ta iğrenç olay! 10 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı girişimi!

%C5%9E%C4%B1rnak%E2%80%99ta+i%C4%9Fren%C3%A7+olay%21;+10+ya%C5%9F%C4%B1ndaki+%C3%A7ocu%C4%9Fa+cinsel+sald%C4%B1r%C4%B1+giri%C5%9Fimi%21;
ABONE OL

Şırnak'ta bir uzman çavuş 10 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulundu.

Şırnak’ta, 10 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunan uzman çavuş, küçük çocuğun çığlıklarını duyan yurttaşlarca yakalandı.
 
Şırnak kent merkezinde bulunan bir sitede dün akşam 10 yaşında bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunuldu. Ulaşılan bilgilere göre, kentte görev yapan bir uzman çavuş, dün gece küçük çocuğu cinsel saldırı girişiminde bulunmak isterken küçük çocuğun çığlıklarını duyan yurttaşlarca yakalandı. 
 
Yaşanan olay sonrasında yurttaşlarca çekilen kimi görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. 
 
Mezopotamya Haber Ajansı'nın haberine göre; saldırı girişimine dair ulaşılan mağdur avukatı olayı doğruladı. Avukat, konuyla ilgili adliyede savcı ile görüşme halinde oldukları bilgisini paylaştı.
 
Cinsel saldırı olayı, öğlen saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup tarafından protesto edildi.  Yaşanan durum özellikle sosyal medyada gündeme oturdu. Binlerce kullanıcı #susmaşırnak etiketi aştında yaptıkları paylaşımlarla olaya dair tepkilerini gösterdi. 
 
HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, çevredeki yurttaşlarca olay sonrasına dair çekilen görüntüleri Twitter hesabından “Çocuklarımızın geleceğini tacizcilere bırakmayacağız Dün gece Şırnak Şaranlar sitesinde bir uzman çavuş 10 yaşındaki bir çocuğu taciz etmiştir Görgü tanıkları da yaşanan taciz olayını teyit etmiştir Yargı derhal gereğini yapmalıdır Olayın peşini asla bırakmayacağız” ifadeleriyle paylaştı.
 
HDP’nin diğer Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz ise, olaya dair şu paylaşımda bulundu:
 
“Dün gece Şırnak (...) 10  yaşındaki bir ÇOCUK uzman çavuşun tacizine maruz kalmıştır. Çocuk uyurken  sessiz olunur,istismar edilirken değil. Peşini bırakmayacak, sessiz kalmayacağız”
twitter takip