Süleyman Soylu'dan Hadi Özışık açıklaması: Bana tuzak kurdular, suç duyurusunda bulunacağım!

S%C3%BCleyman+Soylu%E2%80%99dan+Hadi+%C3%96z%C4%B1%C5%9F%C4%B1k+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1:+Bana+tuzak+kurdular,+su%C3%A7+duyurusunda+bulunaca%C4%9F%C4%B1m%21;
ABONE OL

Sedat Peker'in Hadi Özışık ile yaptığı görüntülü görüşmenin kaydının ortaya çıkmasına ilişkin açıklama yapan Soylu'dan çok sert bir açıklama geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü liderliği suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in interhaber.com'un kurucusu Hadi Özışık ile yaptığı FaceTime görüşmelerini yayımlamasının ardından açıklamalarda bulundu.

superhabertv'ye konuşan Soylu, Peker'in yayınladığı son videoları izlediğini ve büyük şok yaşadığını, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, "Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım" söyledi.

"SÜLEYMAN ÖZIŞIK İLE EN SON HAZİRAN AYINDA GÖRÜŞTÜM"

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen Soylu, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı" ifadelerini kullandı.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM!"

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti;

Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olduğunu söyleyen Soylu, "PKK ille terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim" dedi.

twitter takip