Tutuklanması isteniyordu! Gazeteci Hakan Gülseven serbest bırakıldı!

Tutuklanmas%C4%B1+isteniyordu%21;+Gazeteci+Hakan+G%C3%BClseven+serbest+b%C4%B1rak%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

Serbest bırakıldıktan sonra savcılığın yeniden tutuklanmasını istediği ve ifadeye çağrılan gazeteci Hakan Gülseven, serbest bırakıldı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gözaltına alınan ve 19 Mayıs'ta serbest bırakılan gazeteci Hakan Gülseven, savcılığın itirazı üzerine ifade verdi. Gülseven,ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 
'İsimsizler Hareketi' adı altında başlattıkları sosyal medya hareketi nedeniyle tepkilerin odağı haline gelen Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven 17 Mayıs'ta gözaltına alınmıştı.
 
Kulaçoğlu ve Gülseven, tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından 19 Mayıs’ta serbest bırakıldı.
 
Ancak Kulaçoğlu dün savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Taylan Kulaçoğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Bugün de gazeteci Hakan Gülseven, kişisel Twitter hesabında "Savcılık makamı yeniden tutuklanmamı istemiş. Birazdan gidip ifademi vereceğim. Açıklayamayacağımız hiçbir şey yoktur. Yaptığım, yazdığım, söylediğim her şeyi savunuyorum. Dostça kalın" şeklindeki paylaşımının ardından ifade vermeye gitti.
 
Gülseven'in avukatı bir süre sonra "Dostum,müvekkilim Hakan Gülseven adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı" diyerek Hakan Gülseven'in serbest bırakıldığını duyurdu. 
 
twitter takip