CNN Türk'ün deneyimli ekonomi muhabiri, Ak Gıda’nın Kurumsal İletişim Müdürü oldu!

CNN+T%C3%BCrk%E2%80%99%C3%BCn+deneyimli+ekonomi+muhabiri,+Ak+G%C4%B1da%E2%80%99n%C4%B1n+Kurumsal+%C4%B0leti%C5%9Fim+M%C3%BCd%C3%BCr%C3%BC+oldu%21;
ABONE OL

Dünya lideri Lactalis Grubu çatısı altında faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri şirketi olan ve İçim markasını tüketicileriyle buluşturan Ak Gıda’nın Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Defne Bali atandı.

Kariyerine Kanal D’de muhabir olarak başlayan Defne Bali, 2000-2005 yılları arasında CNNTürk'te ekonomi muhabirliği yaparak ekonomi ve finans konularında uzmanlık kazandı. Medyadaki sekiz yıllık deneyiminin ardından Global Hill&Knowlton’da Medya Direktörü olarak kariyerine halkla ilişkiler sektöründe devam eden Bali, daha sonra Turkcell’in Kurumsal İletişim departmanı bünyesinde Finansal ve Uluslararası Basın İlişkileri Müdürü oldu. Kariyeri boyunca sırasıyla Borusan Holding’de Kurumsal İletişim Birim Müdürü ve HSBC Türkiye’nin Kurumsal İletişim fonksiyonunda Kıdemli Müdür olarak sorumluluklar üstlenen Defne Bali, son olarak SCC İletişim bünyesinde İletişim Danışmanlığı rolünü sürdürüyordu.

İletişim alanında 15 yıllık deneyime sahip olan Defne Bali Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı.

Defne Bali evli ve bir çocuk annesidir.

twitter takip