YouTube, Türkiye'den abonelikleri iptal ediyor!

YouTube,+T%C3%BCrkiye%E2%80%99den+abonelikleri+iptal+ediyor%21;
ABONE OL

Türkiye'de YouTube aboneliği dünya geneline göre daha ucuz. Bazı uyanık kullanıcılar ise Türkiye üzerinden YouTube aboneliği alıyordu. YouTube yetkilileri bu uyanıklığa daha fazla izin vermeme kararı aldı. Türkiye'de yaşamayan ama buradan üyelik alan kullanıcıların abonelikleri tek tek iptal ediliyor.

Dünyanın en geniş kapsamlı sosyal medya platformu olan YouTube'da yeni bir uygulama başladı. Video paylaşım ve sosyal medya platformu Youtube, reklamsız izleme, müzik dinleme ve ekranı küçültme gibi özellikler sunan Premium aboneliklerinde, kullanıcılarını memnun etmeye çalışırken, aboneliklere yönelik kuralları da sıkı tutmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Youtube, Premium aboneliklerin herhangi bir müdahaleyle engellenmemesi adına ilk olarak reklam engelleyici kullanan izleyicilere karşı tavrını koymuştu. Birkaç aydır Youtube’un yeni getirdiği kurallarla artık reklam engelleyici kullanan izleyiciler, Youtube’a erişim sağlamakta zorluk çekmeye başladı. Ve bunun için Youtube Premium almaya teşvik edildiler.,

VPN UYANIKLIĞINA SON

Youtube, yeni bir uygulama ile Premium abonelikler konusunda yeniden kendisinden söz ettirdi. Sosyal medya platformlarından Reddit’teki üyelerinden paylaşılan derlemelere göre, VPN kullanarak kendi ülke dışındaki ülkelerin Premium abonelik kullananları Youtube fark etti. Youtube, VPN kullanarak kendi ülkelerine göre daha ucuz olan Ukrayna ve Türkiye gibi ülkelerin Premium’larını kullanan izleyicilerin, aboneliklerini iptal etti.

Youtube bu uygulama ile farklı ülkelerde yaşayıp daha ucuz olduğu için Türkiye üzerinden "premium" satın alanların aboneliklerini iptal etmeye devam ediyor.

twitter takip