Netflix'in Türkiye'de kaç abonesi var, 2020'nin ilk çeyreğinde ne kadar gelir elde etti?

Netflix%E2%80%99in+T%C3%BCrkiye%E2%80%99de+ka%C3%A7+abonesi+var,+2020%E2%80%99nin+ilk+%C3%A7eyre%C4%9Finde+ne+kadar+gelir+elde+etti?
ABONE OL

Netflix'in Türkiye'deki son rakamları açıklandı! İşte, 2020'nin ilk çeyreğinde kullanıcı sayısı...

Corona virüsü salgını tüm dünyada büyük bir ekonomik krize neden olsa da, Google’dan Netflix’e kadar birçok şirketin gelirlerini ciddi oranda artırmasını sağladı. İnsanlar evden çıkamadıkları için Netflix gibi servislerdeki içeriklere yoğun ilgi gösterdi ve hatta bir süre içeriklerin görüntü kalitesi düşürüldü.

Bu kapsamda Netflix’in abone sayısında ve buna bağlı olarak gelirlerinde ciddi bir artış yaşandı. CompariTech tarafından paylaşılan 2020’nin ilk çeyreğine ait raporlar bunu açıkça gözler önüne seriyor. 2019 yılının sonuna gelindiğinde 167 milyon aboneye sahip olan platform, Nisan 2020 itibariyle 183 milyon aboneye ulaştı.
 
Türkiye’deki durum: 2020’nin ilk çeyreğinde 200 bin civarında yeni abone kazanan Netflix’in ülkemizdeki abone sayısı 1.7 milyonu geride bıraktı. Bu kapsamda ilk çeyrekte ülkemizde 53 milyon dolar civarında bir gelir elde eden Netflix’in ikinci çeyrek sonunda ülkemizde 1.9 milyondan fazla aboneye sahip olması bekleniyor.
 
Tabi, salgının Netflix’in abone sayısı ve geliri üzerindeki gerçek etkisini görmek için ikinci çeyrek verilerinin açıklanması gerekiyor. Bu şekilde bir büyüme ile 200 milyon abonenin geride bırakılması oldukça kolay. Ancak, birçok ülkede normal hayata geçişin başlaması ve insanların günlük hayattaki işlerine dönmesi nedeniyle abone sayısındaki artışta ciddi bir yavaşlama söz konusu olabilir. (shift.com)
twitter takip