Ahmet Hakan'dan Engin Özkoç'a cevap geldi: 'Şöyle tipler vardır... '

Ahmet+Hakan%E2%80%99dan+Engin+%C3%96zko%C3%A7%E2%80%99a+cevap+geldi:+%E2%80%99%C5%9E%C3%B6yle+tipler+vard%C4%B1r...+%E2%80%99
ABONE OL

Ahmet Hakan, yazdığı köşe yazısının ardından kendisi hakkında 'CHP'ye akıl vermesinden bıktık. Akıl verme, gazetecilik yap kardeşim' diyen Engin Özkoç'a cevabını köşe yazısından verdi.

Hürriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya milletvekili Engin Özkoç'un kendisi hakkında attığı "Ahmet Hakan’ın CHP’ye akıl vermesinden bıktık! Akıl verme, gazetecilik yap kardeşim. Zaten gazeteciliği iyi yaparsan bu vatana bir Cumhurbaşkanı’ndan bile büyük hizmet etmiş olursun. Siyaseti sertleştiren Özgür Özel değil, sizin yalan, gerçekleri gizleyen gazeteciliğiniz" mesajına bugünkü yazısından cevap verdi.
 
Engin Özkoç, Ahmet Hakan'ın Özgür Özel'in açıklamalarının siyaseti sertleştirdiğine dair yazdığı yazıya Twitter hesabından yayınladığı bir mesaj ile cavap vermişti ve Ahmet Hakan'a sert çıkmıştı.
 
Ahmet Hakan, o mesaja bugünkü yazısından cevap verdi.  Ahmet Hakan, sadece soğukkanlı bir siyasi analiz yapmak istediğini belirterek Engin Özkoç'un mesajını da düzeysiz, yapıcılıktan uzak ve uslübu çirkin olarak tanımladı.
 
Engin Özkoç'un öfkesine tepki gösteren Ahmet Hakan şunları yazdı:
 
CHP’li Özgür Özel’in bir yandan hükümetle, bir yandan Devlet Bahçeli’yle polemiğe tutuşması üzerine... “Haklı-haksız” meselesine pek girmeden bir siyasi analiz yaptım.
 
Hakaret etmedim. İncitici tek bir harf bile yazmadım. Yapmaya çalıştığım şey, soğukkanlı bir siyasi analizden ibaretti.
 
*
 
Dediğim şuydu:
 
Siyasetin sertleşmesi, CHP’nin işine yaramaz.
 
Bunun nedenlerini de anlattım. Kendimce.
 
“Bu benim görüşümdür. İster benimsenir, ister benimsenmez” diye vurgulamayı da ihmal etmedim.
 
*
 
Böyle bir analiz yazısı üzerine...
 
CHP’nin Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un verdiği tepki şu oldu:
Ahmet Hakan’ın CHP’ye akıl vermesinden bıktık! Akıl verme, gazetecilik yap kardeşim. Zaten gazeteciliği iyi yaparsan bu vatana bir Cumhurbaşkanı’ndan bile büyük hizmet etmiş olursun. Siyaseti sertleştiren Özgür Özel değil, sizin yalan, gerçekleri gizleyen gazeteciliğiniz...”
 
*
 
Kullandığı şu trol üslubuna bakın... Yapıcı bir eleştiri karşısında takındığı şu tutuma bakın... Soğukkanlı bir analiz yazısına karşı geliştirdiği şu öfkeye bakın... “Sen önce kendine bak, tamam mı?” tarzı şu ergen tepkisine bakın...
 
*
 
Şöyle tipler vardır:
 
*
 
Yüz yüze geldiğinizde...
 
Nezakette aşırılığa kaçarlar, beyefendilikleri hep mübalağalıdır, saygıyı lüzumundan fazla abartırlar.
 
Bu tipler, yüz yüze olmadığınız anlarda ise...
 
Koftiden efelenirler, şaşırtıcı derecede düzeysizleşirler, hiç gereği yokken meydan okurlar falan.
 
*
 
Bundan sonra Engin Özkoç dendiğinde aklıma hep böyle tipler gelecek.
 
Ahmet Hakan yazısının ilk bölümünde de, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun kendisi hakkındaki yazısına cevap gönderdiğini yazdı. Kaftancıoğlu'na düzeyli yaklaşımı, güzel üslubu ve yapıcı tarzı nedeniyle teşekkür etti ve Kaftancıoğlu'nun gönderdiği mesaj hakkında da yorumlarda bulundu.
 
Ahmet Hakan'ın yazısının tamamını okumak için TIKLAYINIZ
twitter takip