Dilipak'tan 'Ali Osman Akat' açıklaması

Dilipak%E2%80%99tan+%E2%80%99Ali+Osman+Akat%E2%80%99+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1
ABONE OL

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, uyuşturucu ticareti suçlamasıyla tutuklanan Ali Osman Akat ile fotoğrafının ortaya çıkmasına ilişkin konuştu.

Abdurrahman Dilipak, uyuşturucu ticareti suçlamasıyla tutuklanan Ali Osman Akat ile fotoğrafının ortaya çıkmasına ilişkin açıklama yaptı. Dilipak, "Kenevir konusunu konuşmak için gelmişti" dedi.

L’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da aralarında bulunduğu altı şirket sahibi, Kolombiya’dan Türkiye’ye “kozmetik ürün” adı altında gönderilen 111 kilogram kokainin alıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Akat'ın, bazı siyasetçiyle çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada yer aldı. Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da Akat ile fotoğrafı paylaşıldı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Dilipak, "Kolombiya- Türkiye hattında iş tutanlar herkesin kapısını çalmışlar. Benimle de Kenevir konusunu konuşmak için gelmişti. Ben de ABD iş yapanların ilgisini çekiyor, ama bizimkilerden kimse kurumsal olarak gelmiyor diye düşünmüştüm. MİT bu işi biliyor mu idi, ya da CIA ve FBI!?" dedi.

Dilipak, şöyle devam etti: "İşin içinde Almanlar da var.Adam Türk-ABD iş adamları başkanı,Emniyet,Narkotik nasıl bu işin farkına varmadılar. Ve bugün bu iş nasıl ortaya çıktı ve 4 ay öncesi bir operasyon neden bu güne kadar gizli kaldı. Cevabını arayan o kadar çok soru var ki, bu işler kördüğüm olmuş gibi."

twitter takip