Haber Global ekranlarında ikinci yayını terk etme vakası: 'Bu da hep benim başıma geliyor '

Haber+Global+ekranlar%C4%B1nda+ikinci+yay%C4%B1n%C4%B1+terk+etme+vakas%C4%B1:+%E2%80%99Bu+da+hep+benim+ba%C5%9F%C4%B1ma+geliyor+%E2%80%99
ABONE OL

Geçen Mayıs ayında Muharem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından, Haber Global ekranlarında benzer bir olay daha yaşandı. CHP'li Erdal Aksünger yayını terkedince sunucu Senem Tolunay Ilgaz'ın 'Bu da hep benim başıma geliyor' tepkisi de dikkat çekti.

Avukat Ertuğrul Akar ile canlı yayında tartışan CHP'li Erdal Aksünger, Haber Global yayınını terk etti. Daha önce Muharrem İnce'nin de programını terk ettiği Senem Tolunay Ilgaz, "bu da hep benim başıma geliyor" diye isyan etti.
 
Haber Global'de Senem Tolunay Ilgaz'ın sunduğu 'Neden' programında CHP PM üyesi Erdal Aksünger, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gazeteci Mehmet Tezkan ve Avukat Ertuğrul Akar gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Avukat Ertuğrul Akar'ın programda tartışılan konu ile alakasız olarak CHP'yi hedef alan sözlerinin ardından Aksünger canlı yayını terk etti.
 
"ÇAĞIRSANIZ DA GELMEM"
 
Avukat Ertuğrul Akar, "Sayın vekilime CHP'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun mahkemedeki beyanatı ile cevap vermek istiyorum. Lütfen o çerçevede dinlesin beni. 'Siyasiler hakarete varan eleştirileri dahi sineye çekmek zorundadırlar.' Bu CHP'nin İl Başkanı'nın duruşmadaki beyanatıdır. O minvalde bu konuşmaları değerlendireceğim. Hiç kimse CHP'yi sevmek zorunda değil. İstemeyen de CHP'yi sevmeyenlerle aynı ortama girmez" sözlerinin ardından Erdal Aksünger, "Size soracak değiliz. Zaten çağırsanız da gelmem zaten. Niye? Akla hayale sığmayan hikayelerle tartışamam. Recep Tayyip Erdoğan 75 tane dava açmış, 75 bin..." diyerek yanıt verdi 
 
Avukat Ertuğrul Akar'ın yaşanan tartışmada konu ile alakasız olarak söylediği "Ermeniler tepki gösterir diye, vekilim bu tepkiyi gösteriyor" sözlerinin ardından Erdal Aksünger sinirlendi.
 
"ÇAĞIRMAYIN BÖYLE PROGRAMLARA BİZİ"
 
Aksünger, "Ya sen ne diyorsun? Dalga mı geçiyorsun? Bu ne biçim alaka kardeşim. Ne Ermenileri kardeşim? Bu ne biçim program? Böyle bir program mı olur kardeşim. Böyle iş mi olur?  Bırakın Allah aşkına ya. Etnik kökeni nasıl bi yaklaşım gösteriyorsun sen? Ne Ermenileri... Ne alakası... Biz nerden geldik? Başka bir yerden mi geldik? Kusura bakmayın ben böyle bir şey istemiyorum. Böyle bir tartışma mı olur? Çağırmayın böyle programlara bizi" diyerek canlı yayını terk etti. 
 
HABER GLOBAL SUNUCUSU SENEM TOLUNAY ILGAZ İSYAN ETTİ!
 
Erdal Aksünger'in canlı yayını terk etmesinin ardından programın sunucusunu Senem Tolunay Ilgaz "Bu da hep benim başıma geliyor" diyerek isyan etti. 
 
twitter takip