Merdan Yanardağ: TELE 1’in lisansını iptal etmeye çalışan hain bir saldırı altındayız

Merdan+Yanarda%C4%9F:+TELE+1%E2%80%99in+lisans%C4%B1n%C4%B1+iptal+etmeye+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan+hain+bir+sald%C4%B1r%C4%B1+alt%C4%B1nday%C4%B1z
ABONE OL

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), TELE 1’e verilen ancak kesinleşmemiş cezaları işleterek vergi dairesine devrettiğini açıkladı.

TELE1 televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, RTÜK'ün TELE 1’e verilen ancak kesinleşmemiş cezaları işleterek vergi dairesine devrettiğini duyurdu. Yanardağ, TELE 1’in 1 milyon 800 bin liralık borcu ayın 22’sine kadar ödemediği takdirde haciz ve lisans satışı tehlikesi karşı karşıya geldiğini belirterek, “Elektronik posta ile tebligat yapılmış güya bu gözlerden kaçmış süre dolmuş” dedi.

“TELE 1’in lisansını iptal etmeye çalışan hain bir saldırı altındayız” diyen Yanardağ, kurulan kumpasa karşı TELE 1 izleyicilerini dayanışmaya çağırdı.

Merdan Yanardağ şunları dile getirdi:

“1 milyon 800 bin lira! İki hafta süre verildi”

"TELE 1’e karşı bir kumpas kurulmaya çalışıyor. RTÜK, kesinleşmemiş cezaların alacaklarını vergi dairesine devretmiş. Yapılandırılmayan bazı borçlar var bizden önce kalan borçlar. Bunları da üst üste koymuşlar faiz işletmişler TELE 1’e karşı haciz işlemi başlatıyorlar. İki hafta içerisinde ön görülen 1 milyon 800 bin lirayı ödeyemezsek TELE 1’in lisansını satışa çıkaracaklarını ilan ettiler iyi mi? Bizi siyasal baskılarla tehditlerle sindiremediler cezalarla susturamadılar şimdi bizim lisansımızı satmakla tehdit ediyorlar niye? Çünkü bu borçların hepsi ihtilaflı. Biz itiraz ediyoruz.

O itirazı işleme almadan TELE 1’in lisansını iptal etmeye çalışan hain bir saldırı altındayız. Elektronik posta ile tebligat yapılmış güya bu gözlerden kaçmış süre dolmuş. Ayın 22’sine dayanan bir süre varmış. Ödediniz ödemediniz sizi açık artırmayla satacağız diyen bir tehdit. Çok teceddüt ettik bunu açıklayıp açıklamakta. Baktık ki olacak gibi değil. Bunu kamuoyu ile izleyiciler ile paylaşmak gerekiyor. Mali soruşturmadan geçtik aklandık, kişisel olarak geçtik kurum olarak geçtik. Ter temiz yapımız var. Çalışanların desteği ile inançlı kararlı idealist bir ruhla lakin profesyonel bir anlayış ile çalışan bir yer burası. Lakin durduğumuz yerde böyle bir kumpas ile karşı karşıya kalmak insanın asabını bozuyor.

“Emin olun TELE 1’e yapılan bu operasyon Türkiye’nin seçime gitmesine işarettir”

Ne yapmaya çalışıyorsunuz siz ya bu ülkede. TELE 1’i susturmaya çalışarak nereye varabileceğiniz zannediyorsunuz? TELE 1’i susturamayacaksınız! Biz izleyicilerimizin desteği ile her zaman olduğu gibi biz halkımızın, çalışanlarımızın desteği ile sizin bu ablukanızı kıracağız. TELE 1 ayakta kalacak. Çünkü biliyoruz ki TELE 1 varsa umut var.TELE 1 Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya devam edecek. Değerli seyirciler TELE 1’i yalnız bırakmayın. Bu ablukayı her zaman olduğu hep birlikte kıralım. Emin olun TELE 1’e yapılan bu operasyon Türkiye’nin seçime gitmesine işarettir. Haberimiz oldu müdahale ettik gereğini de yapacağız.”

twitter takip