Hakkında yakalama kararı çıkarılan Erk Acarer: 'Siz gidicisiniz biz kalıcı...'

Hakk%C4%B1nda+yakalama+karar%C4%B1+%C3%A7%C4%B1kar%C4%B1lan+Erk+Acarer:+%E2%80%99Siz+gidicisiniz+biz+kal%C4%B1c%C4%B1...%E2%80%99
ABONE OL

Odatv’den 3 ve Yeniçağ’dan 1 ismin tutuklu bulunduğu şehit olan MİT görevlisi haberine ilişkin davada BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Aralarında Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Muhabir Hülya Kılınç, Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel'in de olduğu 1'i firari, 6'sı tutuklu toplam 8 sanık hakkında açılan davada Erk Acarer hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.
 
BirGün Gazetesi'nin aktardığı habere göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı davanın iddianamesindeki ‘firari şüpheli’nin Erk Acarer olduğu öğrenildi.
 
Geçen hafta soruşturma aşaması tamamlanarak açılan kamu davasında gazetecilerin TCKnin 329/1. maddesinde yer alan "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan 5 yıldan yıldan 10 yıla, Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nun 27. maddesi gereğince "istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.
 
Gazeteciler hakkında soruşturma Oda TV adlı internet sitesinde 3 Mart’ta yayınlanan "Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı" başlıklı haberinde MİT mensuplarına yönelik gizli bilgi ve fotoğrafları yayınlandığı gerekçesiyle başlatmıştı.
 
Dava kapsamında ilk olarak Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç, ardından da Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklanmıştı. Bu üç tutukluluğun sonrasında da Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel tutuklanmıştı.
 
Hakkında çıkarılan yakalama kararını iktidara yakın Sabah gazetesinin haberiyle öğrenen Erk Acerer ise Twitter hesabından, "Yahu arkadaş, her hafta bir yakalama kararı mı çıkar, ruh hastası mısınız siz? İfademi de almıyorsunuz. Her haber yandaştan mı öğrenilir? İstediğiniz kadar terörize edin yaptığım işten, doğrularımdan o kadar emin, onlara o kadar bağlıyım ki aklınız şaşar. Ne tek satır yalan yazdım ne kimseye hakaret ettim. Bizde faşiste faşist, suçluya suçlu denir.Tetikçinizden, rejiminize küçük bir sır: Siz gidicisiniz biz kalıcı" açıklamasını yaptı. 
 
 
 
twitter takip