Sinan Oğan ‘bugünkü kararına’ ilişkin konuştu!

Sinan+O%C4%9Fan+‘bug%C3%BCnk%C3%BC+karar%C4%B1na%E2%80%99+ili%C5%9Fkin+konu%C5%9Ftu%21;+
ABONE OL

ATA İttifakının cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlerin ilk turunda 5.17 oranında oy alan Sinan Oğan, “Ümit Özdağ ile kararımız aynı olmak zorunda değil” dedi.

Bugün, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda yarışacak Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’dan hangisini destekleyeceğini açıklayacak olan Sinan Oğan, Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

Fatih Portakal’a göre ‘Sinan Oğan’ kararını verdi! ‘Muharrem İnce havalarında…’Fatih Portakal’a göre ‘Sinan Oğan’ kararını verdi! ‘Muharrem İnce havalarında…’

"AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLİZ"

Oğan, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüş farklılığı yaşadıklarına ilişkin iddiaya, “Ümit beyle tüm süreci istişareyle götürüyoruz. Hatta farklı şeyler düşünsek de istişare ediyoruz. Aramızda sıkıntı yok. Her şeyi konuşuyoruz. Sadece Ümit beyle değil, diğer arkadaşlarla da...... Ümit beyle dostluğumuz ve hukukumuz var. Ancak kararımız aynı olmak zorunda değil. Farklı düşünebiliriz. Aynı düşünmek zorunda değiliz. Tamamı aynı tavrı destekleyecek diye bir şey yok” yanıtını verdi.

GÖRÜŞMELERDE NE TEKLİF EDİLDİ?

Oğan, “Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ile yaptığınız görüşmelerde size bir teklifte bulunuldu mu?" sorusuna da şöyle yanıt verdi:

"İkisine de 'Sizden şunu istiyorum' diye bir teklifle gitmedim. İlkeler bazında konuştum. Dolayısıyla, anlaşacağım ve destekleyeceğim tarafla ilgili ilkeler bazında karar vereceğim. Asla 'Şunu aldık, şunu verin' olmayacak. Beni birçok şeyle suçluyorlar. Benim öyle bir talebim ve niyetim yok.”

"ÖZDAĞ'IN TARAFSIZ KALACAĞI, SİZİN ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEĞİNİZ DOĞRU MU?"

Oğan, "Özdağ'ın tarafsız kalacağı, sizin Erdoğan'ı destekleyeceğiniz doğru mu?" sorusuna da “Ne benim ne Ümit beyin kesinleşmiş bir kararı yok. Olsaydı birbirimizle paylaşırdık. Bu tür söylentilerin gerçekliği yok” cevabını verdi.

twitter takip