Türkiye'nin değişmeyen gündemi! 13 yıldır şiddet gören kadın boşanmak istiyor!

T%C3%BCrkiye%E2%80%99nin+de%C4%9Fi%C5%9Fmeyen+g%C3%BCndemi%21;+13+y%C4%B1ld%C4%B1r+%C5%9Fiddet+g%C3%B6ren+kad%C4%B1n+bo%C5%9Fanmak+istiyor%21;
ABONE OL

Kayseri'de yaşayan bir kadın 13 senedir şiddet gördüğünü söyleyerek eşine boşanma davası açtı. Genç kadın eşinin kendisini tehdit etmeye de devam ettiğini söyledi.

Kayseri’de yaşayan Hüsne Kökoğlu (30), 13 yıldır gördüğü şiddet ve tecavüz nedeniyle boşanma davası açtığı eşi Yusuf Kökoğlu (39) tarafından ölüm tehditleri aldığını söyledi.
 
Cumhuriyet Gazetesi'nden Kübra Köklü'nğn haberine göre; Yusuf Kökoğlu’nun tecavüzene uğradığını ve bu yüzden kaçarak evlendiğini iddia eden Hüsne Kökoğlu, boşanma aşamasındaki eşi ile 8 yıldır ayrı yaşadığını ancak şiddetin sürdüğünü söyledi.
 
Hüsne Kökoğlu, eşinin ailesi tarafından evindeki eşyalara zarar verildiğini, elektriğinin kesildiğini ve evliliğinin ilk yıllarından itibaren şiddete ve hakarete maruz kaldığını öne sürdü. Hüsne Kökoğlu, “Yusuf Kökoğlu, evliliğimiz ilk yıllarında 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği için tutuklandı. Daha sonra izin alıp eve geldiğinde, onunla beraber olmak istemedim. Ama engel olamadım. Ve ikinci çocuğumun kendisinden olmadığını söyleyerek bana iftira attı. Yıllardır ondan ve ailesinden korktuğum için boşanma davası açamadım. Ancak artık çocuklarımı ve kendimi onlardan korumam gerekiyor. Elektiriğimi kestiler. Sınava hazırlanan çocuklarım var. Çocuklarımın ve benim psikolojimiz bozuldu” diye konuştu.
 
3 çocuğunun bu olaylardan çok etkilendiğini ve bu yüzden de bir an önce boşanmak istediğini belirten Kökoğlu, yetkililerin sesini duymasını istedi.
twitter takip