Yılmaz Özdil'in sözleri çok konuşuldu: 'Sözcü'yü bırakmam için 5 milyon dolar teklif ettiler'

Ünlü gazeteci Yılmaz Özdil, bir medya grubunun Sözcü Gazetesi'ni bırakıp kendi grubuna geçmesi için yaptığı teklifi anlattı.

Tele1’ de Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programında konuşan Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, “Sözcü’yü bırakmam karşılığında bana 5 milyon dolar para teklif edildi” dedi.
 
Kırmızı Kedi yayınevinin sahibi Haluk Hepkon’un da bu teklife şahit olduğunu söyleyen Özdil, “Sözcü’yü bırakıp bu gruba geçmem için bana para teklif edildi ve ben bunu kabul etmedim” şeklinde konuştu.
 
Kendisine bu teklifi yapan yayın kuruluşunu açıklamayan Özdil, bu teklifi kabul etmemesinin ardından 'Mustafa Kemal' kitabı hakkında linç kampanyası başlatıldığını söyledi.
 
"Sözcü'nün sahibi Burak Akbay da bunu biliyor. Bu teklifi kabul etmedikten çok kısa bir süre sonra da bizim aleyhimizde kripto FETÖ’cüler, ikinci cumhuriyetçiler ve yandaş trollerin bulunduğu bir grup tarafından Mustafa Kemal kitabım hakkında bir kampanya başlatıldı" ifadelerini kullanan Yılmaz Özdil, Bodrum'daki yazlık evi hakkında çıkan kaçak yapı haberlerinin de bu nedenle olduğunu ifade etti.
 
Sözcü Davası tamamlanana kadar Burak Akbay'ı yarı yolda bırakmayacağını ifade eden Yılmaz Özdil programda şu ifadeleri kullandı:
 
Bizi imha edemediler. Ben kendi adıma söylüyorum; Sözcü davası tamamlanana kadar ben Burak Akbay’ı yarı yolda bırakmayacağım ve benim kalemim satılık değil.
 
Bu kitap üzerinde başarılı olamayınca şimdi de bunu başlattılar, ‘kaçak, yıkacağız’ dediler. Yıkabilirler çünkü biz yazlıkta oturalım diye gazetecilik yapmıyoruz.
 
Bizim kalemimiz satılık değil. Biz gazeteciliği babamızdan aldığımız ahlak gereği, namusumuzla yapıyoruz. Bizim ne siyasette gözümüz var ne de aktivist harekette.
 
Biz gazeteciliği bir misyon gereği yapıyoruz. Ben isteseydim bugün sadece İzmir’de değil birçok şehirde bağımsız milletvekili de belediye başkanı da seçilirim ama bizim böyle bir merakımız yok.
twitter takip