Halk TV ile yollarını ayıran ismin yeni adresini Medyakoridoru açıklıyor! 'Biraz dinlenme vakti' diyerek istifa etmişti... O kanala Haber Müdürü oldu!

Halk+TV+ile+yollar%C4%B1n%C4%B1+ay%C4%B1ran+ismin+yeni+adresini+Medyakoridoru+a%C3%A7%C4%B1kl%C4%B1yor%21;+%E2%80%99Biraz+dinlenme+vakti%E2%80%99+diyerek+istifa+etmi%C5%9Fti...+O+kanala+Haber+M%C3%BCd%C3%BCr%C3%BC+oldu%21;
ABONE OL

Halk TV'den ikinci kez istifa eden Haber Koordinatörü Bengü Babaeker Şap'ın yeni adresini Medyakoridoru duyuruyor...

Önceki gün Halk TV'deki Haber Koordinatörlüğü görevinden ikinci kez istifa ettiğini duyuran Bengü Babaeker Şap'ın yeni adresi belli oldu.

Medyakoridoru'nun edindiği bilgiye göre; KRT TV ile el sıkışan Şap, kanalın yeni Haber Müdürü oldu.

Bu görevi Şap'tan önce yürüten İnan Demirel'in ise Haber Koordinatörlüğü görevine getirildiği öğrenildi.

 

Şap, Halk TV'den istifa ettiğini duyurduğu Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yaş olmuş 51, artık biraz dinlenme zamanı. Güveni ve desteği için @suattoktas'a, sağladığı özgürlük alanı ve verdiği cesaret için @cafermahiroglu'na, hep yanımda olup aklıma akıl, gücüme güç kattıkları için mesai arkadaşlarıma bin teşekkürle"

 

BENGÜ BABAEKER ŞAP KİMDİR?

Bengü Babaeker Şap, 1970 yılında Kars’ta doğdu. Ziya Gökalp İlkokulu’nda başladığı eğitim hayatını, Yalova Lisesi ve ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde sürdürdü. Gazeteciliğe aile dostları, gazeteci ve siyasetçi Metin Işık’ın etkisi ve desteği ile 1993 yılında Dünya Gazetesi’nde başladı. Yazılı basın serüveni kısa süre sonra Kanal 6’ya transferiyle son buldu. O tarihten bu yana, köklü televizyonlarda muhabir, editör, haber müdürü görevlerini yürüttü. Kanaltürk, Habertürk, TV24 gibi yayın kuruluşlarında uzun yıllar çalıştıktan sonra Haber Global televizyonu ve Independent Türkçe servislerinin kurucu yönetim kadrosunda yer aldı. Son olarak Halk TV’nin Haber Koordinatörü olarak görev yapan Bengü Babaeker Şap evli ve bir çocuk annesidir.

twitter takip