Netflix TikTok’a dişli rakip geliyor! Netflix Kids Clips nedir?

Netflix+TikTok%E2%80%99a+di%C5%9Fli+rakip+geliyor%21;+Netflix+Kids+Clips+nedir?+
ABONE OL

Netflix Kids Clips test uygulaması erişime açıldı. Online dizi ve film platformu Netflix, TikTok benzeri uygulamasını paylaştı. Geçtiğimiz günlerde Netflix Games ile büyük yankı uyandıran şirket, şimdi de TikTok’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Önde gelen dizi-film platformu Netflix, çocuklar için kısa videoların paylaşılacağı “Kids Clips” uygulamasını test etmeye başladı.

Bloomberg'in haberine göre, popüler video paylaşım uygulaması TikTok'a benzer bir ara yüze sahip olan Kids Clips'te, Netflix'in çocuklara dönük içeriklerden oluşturduğu seçki, kısa videolar şeklinde paylaşılacak.

Uygulama, TikTok ve Instagram Reels'ın aksine videoların dikey olarak değil, TV ekranlarına daha iyi uyum sağlaması için yatay modda izleneceği şekilde tasarlandı.

Diğer yandan Kids Clips, bu hafta ABD'de, Latin Amerika'daki bazı İspanyolca konuşulan ülkelerde, Kanada, Avustralya ve İrlanda'da test edilmeye başlayacak.

İlk etapta iOS işletim sisteminde kullanıma sunulacak olan uygulama, çocukların bir oturuşta izleyebileceği video sayısını 10 ile 20 arasıyla sınırlayacak.

Bununla birlikte “Kids Clips” uygulaması, yine Netflix'te bu yılın başlarında kullanıma açılan “Fast Laughs” uygulamasıyla benzerlikler taşıyor.

Netflix'in içerikleri, halihazırda TikTok ve Instagram Reels'de dolaşıma sokuluyor.

TikTok'u baş rakibi olarak gören Netflix, kısa içeriklerle rekabeti kızıştırmayı amaçlıyor.

NETFLİX KİDS CLİPS NASIL KULLANILIR?

Kids Clips, yatay ekranda çocuklara onların sevebileceği yapımlardan kısa kesitler gösterecek.

Ekranda bulunan emoji butonuyla çocuklar, gördüğü klibi beğendiğini belirtebilecek. Ayrıca izlenen klibin alındığı yapım, “artı” tuşuna basarak favorilere eklenebilecek.

Netflix, her gün platformda mevcut olan dizi ve filmlerin yanı sıra gelmesi planlanan gelecekteki filmler hakkında yeni klipler ekleyecek.

twitter takip